Projektowanie stron dla biznesu

Skocz do treści

Link Popularity w skrócie

Autor: Łukasz Sebestyański, Opublikowane: 15 marca 2004r.

Jest to nic innego jak częstotliwość występowania linku do Twojego serwisu na innych stronach. Na tej podstawie miedzy innymi jest budowany ranking stron w wyszukiwarkach. Szczególnie w Google, którą używa na dzień dzisiejszy ponad 80% Polaków.

Link Popularity jest miernikiem popularności Twojej strony wśród najlepiej ocenianych stron.
O wysoki link popularity jest ciężko. Szczególnie serwisom nowym.

Na czym koncentrować uwagę?

Przede wszystkim na wymianie linków i artykułów. Najskuteczniejszą metodą jest wymiana artykułów, pomiędzy serwisami o podobnej tematyce, a także zezwolenie innym serwisom na publikacje naszych tekstów pod warunkiem umieszczenia stopki autorskiej. Przewaga nad zwykłą wymianą linków jest znacząca. Publikowane artykuły budują nasza markę. Można w nich umieścić więcej niż jeden link do serwisu. Wymiana artykułów uatrakcyjnia również treść naszych stron.

Ze względu na nagminne spamowanie i oszukiwanie wyszukiwarek przez webmasterow, mówi się, że link popularity z biegiem czasu stanie się czynnikiem najważniejszym, budującym ranking stron wśród wiodących na rynku wyszukiwarek.

Pamiętaj też, że nie każda wymiana jest dla Ciebie korzystna. Na dzień dzisiejszy, najlepiej wyminiać linki z serwisami o najwyższych PageRank'ach, głównie od PR3 w góre.

Unikaj rakże tzw. farm linków - są one właśnie tworem, który w założeniu miał zwiększać link popularity. Stało się jednak odwrotnie, ponieważ gdy Google sklasyfikuje stronę z bardzo dużą ilością linków przyzna im znikomą lub nawet zerową wartość.

Jeśli chcesz zwiększyć link popularity własnych stron jak i mojego serwisu proszę skontaktuj się ze mną.

Zezwolę Ci na publikacje wybranych przez Ciebie artykułów z mojego serwisu na Twoich stronach. Wymienię też linki z serwisem o podobnej lub pokrewnej tematyce. Będziemy z tego czerpać obopólną satysfakcje :-)


Artykuły: e-biznes e-marketing usability i dostępność standardy e-booki